Pomysł na lekturę

W ramach realizowanej przez panią Magdę Witczymiszyn innowacji pedagogicznej nasi uczniowie wykonali ostatnio wspaniałe projekty. Innowacja „Lektura nie musi być nudna” rozwija zainteresowania czytelnictwem poprzez różnorodne działania kreatywne: metody teatralne, makiety, prezentacje, lapbooki.

Uczniowie kl. 5b, omawiając „Opowieści z Narnii.  Lew , czarownica i stara szafa”, wykonali szafy, w których umieścili informacje o autorze, bohaterach, świecie przedstawionym oraz ciekawostki i zagadki.

Szóstoklasiści, jako podsumowanie pracy z lekturą „W pustyni i w puszczy”, wykonali latawce, na których napisali listy na określony temat. Latawce ozdobili ilustracjami nawiązującymi do treści lektury.

Klasa 7b, omawiając „Opowieść wigilijną” , wykonała lapbooki lekturowe, które zachwyciły formą i bogactwem treści. Z kolei klasa 8b, omawiając „Pana Tadeusza”, wykonała m.in. słowniki obyczajów szlacheckich oraz książki kucharskie dań staropolskich z pięknymi ilustracjami i zdjęciami.

Podczas tego typu lekcji Uczniowie kształcą umiejętności kluczowe takie jak: umiejętność uczenia się, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresję kulturową oraz kompetencje przyszłości: kreatywność i umiejętność przetwarzania informacji, ale przede wszystkim dobrze się bawią i zapamiętują takie zajęcia.

 


 

Accessibility