Podsumowanie akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”

Zakończyliśmy udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.

(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. więcej…

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł we wtorek 9 lutego, ale obchody  trwały przez cały luty i marzec.

W naszej szkole zostały zaplanowane i przeprowadzone zadania dostosowane do wieku i możliwości uczniów klas I-VIII. Ponadto kilkoro uczniów z klas VII-VIII wzięło udział w I Warszawskim konkursie pt. Bezpieczna przygoda z Internetem”.

Poniżej prace uczniów klas szóstych.