Aktualności Świetlicy

Luty

Kiedy wróciliśmy z ferii, uczniowie zostali nagrodzeni za konkurs świetlicowy pt. „Jestem w świetlicy na medal”. Wybrali się do Multikina na film pt. „ Sonic. Szybki jak błyskawica”,

Styczeń

Przed feriami karnawał uczciliśmy zabawą dyskotekową ze słodkim poczęstunkiem. Uczniowie tańczyli w rytm przebojów, których listę wcześniej przygotowali.

W styczniu uczciliśmy święto Babci i Dziadka. Wykonaliśmy na prezent z masy solnej podstawki na szklankę, świeczki i piękne dyplomy oraz piękne portrety.

Nowy Rok przywitaliśmy quizem z nagrodami nt. tradycji i obchodów związanych z powitaniem nowego roku i karnawału w Polsce i za granicą.

Grudzień

Otrzymaliśmy dyplomy i nagrody  za udział w międzyszkolnym Konkursie plastycznym dla klas 1-3 pt. “Jesienny pejzaż”, organizowanym przez SP 263.

Z okazji Świat Bożego Narodzenia przypominaliśmy sobie zwyczaje dawne i współczesne, w Polsce i za granicą. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały ekologiczne ozdoby świąteczne na choinkę i na dekoracje sali. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Najlepsza drużyna otrzymała słodką nagrodę. Ostatni dzień w szkole przed świętami umililiśmy sobie pogawędką o naszych rodzinnych świętach i śpiewem kolęd, pastorałek, występami uczniów karaoke.

Z zaangażowaniem świetlica włączyła się w przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz szkolny: świeczników, torebek ozdobnych na prezenty i ozdób choinkowych.

Listopad

W listopadzie przypominaliśmy tradycje ludowe związane z obchodami Katarzynek i Andrzejek. Z tej okazji – 29.11. odbyły się gry i zabawy oraz dyskoteka andrzejkowa.

Co roku pamiętamy o tych , którzy odeszli. Kultywujemy tradycje i przypominamy o Święcie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji dzieci stworzyły prace związane z symbolami narodowymi.

W tygodniu zdrowego odżywiania, w świetlicy przypominaliśmy sobie znane zasady zdrowego trybu życia i odżywiania . Dzieci wykonały prace pt. „Jesienne dary w koszu ” i „Zdrowe posiłki na talerzu”.

W  listopadzie wzięliśmy udział w międzyszkolnym Konkursie plastycznym dla klas 1-3 pt. “Jesienny pejzaż”, organizowanym przez SP 263.

Laureatami 1. etapu konkursu są: Ola, Natalia J. i Natalia Sz. z klasy 1a, Jakub z klasy 2a, Zuzia z klasy 3b.

Październik

Pod hasłem „Rok Moniuszki” uczniowie uczcili  1 października Dzień Muzyki i wzięli udział w quizie świetlicowym „Znani kompozytorzy”, który był poprzedzony tygodniowym wspólnym słuchaniem i poznawaniem najsłynniejszych dzieł muzycznych i ich twórców.

4 października  – „Międzynarodowy Dzień Zwierząt” , to powód naszych zajęć dotyczących obrony i ochrony zwierząt domowych i dzikich, w Polsce i na całym świecie.

Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły  kartki-niespodzianki, które zostawiliśmy dla wszystkich w pokoju nauczycielskim. Wiemy, że nasza niespodzianka się udała, kwiatowe laurki się bardzo podobały.

Świetlica powitała rok szkolny 2019- 2020 dwoma konkursami plastycznymi:

1. „Pocztówka z wakacji” – w konkursie wzięło udział 14 uczniów
  1. „80-lecie wybuchu II Wojny Światowej”. Prace były bardzo ładne, dlatego postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich autorów prac, zarówno laureatów, jak i osoby poza podium.

Laureaci:

I miejsce: Natalia  i Oliwia z klasy 1a, Paulina z klasy 2a

II miejsce: Emma z klas 1a, Sofia i Joanna z klasy 1b, Jakub z klasy 2a

III miejsce: Wiktoria z klasy 1a i Basia z klasy 1b

Konkursy zostały podsumowane, a nagrody rozdane.

Jesień zagościła w większości naszych prac plastycznych:

„Jarzębina”, „Jesienny las”, „Chryzantemy”, „Drzewa”,  „Parasole”

Pod koniec września uczniowie klas 1-2 przygotowali i przekazali laurki „Słoneczniki” dla Seniorów z Domu Opieki przy ul. Arkuszowej.  Osobiście wybierali się na spotkanie, lecz ze względów pogodowych spotkanie zostało przesunięte na wiosnę.