Aktualności Świetlicy

Rok szkolny 2021/2022

 • Styczeń

Dzień BABCI i Dziadka – zajęcia warsztatowe ” Prezent dla Babci – bransoletka, a dla Dziadka – breloczek”


Konkurs plastyczny SP 294  „Kwiaty dla Babci i Dziadka” – nasze prace.


 

 • Wrzesień/październik

  W pierwsze miesiące nowego roku szkolnego w świetlicy, poświęciliśmy przede wszystkim na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również czasu na zajęcia związane min.  z bezpieczeństwem w szkole i na drodze, higieną, o zmianach w przyrodzie   – pór roku i  poznawaniem muzyki klasycznej. Przypomnieliśmy również o ważnych dniach jakie czekają nas w listopadzie – wspólny plakat wszystkich grup świetlicowych 1-4.


  Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

   „ Tu byłem – moje wspomnienie z wakacji”

  Serdecznie gratulujemy !

  Wakacyjne prace konkursowe – makiety klas 2 i 3 i pocztówki/rysunki klas 1 były bardzo ciekawe i pomysłowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za staranność, pomysłowość i zaangażowanie włożone w wykonanie pięknych prac. Jury – w składzie wychowawcy świetlicy, miało poważny problem z wyłonieniem zwycięzców tego konkursu.

  Przyznano 16 wyróżnień i 9 nagród pocieszenia za udział.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

   Rok szkolny 2020/2021

 • Czerwiec –  „Dmuchawce latawce wiatr”…
 • Kwiecień/maj – przyroda malowana i wycinana w naszych pracach, ozdobiła naszą salę i korytarz szkolny. Pamiętaliśmy o majowych świętach, które zagościły u nas  w barwach biało-czerwonych w kwiatach , serduszkach i  flagusiach.

 

 • Tęsknimy za wiosną. Hiacyntami i żonkilami powitaliśmy ją. Wzięliśmy udział w Konkursie „Projekt na kartkę świąteczną” Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 • Zima – prace plastyczne więcej…
 • Konkurs –  „ Kochamy Boże Narodzenie – ozdoba choinkowa” więcej…
 • Jesień roślin i zwierząt w pracach plastycznych świetlicy, konkurs – „Zwierzęta chronione w Polsce” więcej…
 • Powitanie nowego roku szkolnego 2020/2021, konkurs – „Żegnaj lato”, Dzień Edukacji Narodowej więcej…


Rok szkolny 2019/2020

Luty 2020

Kiedy wróciliśmy z ferii, uczniowie zostali nagrodzeni za konkurs świetlicowy pt. „Jestem w świetlicy na medal”. Wybrali się do Multikina na film pt. „ Sonic. Szybki jak błyskawica”,


Styczeń 2020

Przed feriami karnawał uczciliśmy zabawą dyskotekową ze słodkim poczęstunkiem. Uczniowie tańczyli w rytm przebojów, których listę wcześniej przygotowali.


W styczniu uczciliśmy święto Babci i Dziadka. Wykonaliśmy na prezent z masy solnej podstawki na szklankę, świeczki i piękne dyplomy oraz piękne portrety.


Nowy Rok przywitaliśmy quizem z nagrodami nt. tradycji i obchodów związanych z powitaniem nowego roku i karnawału w Polsce i za granicą.


Grudzień 2019

Otrzymaliśmy dyplomy i nagrody  za udział w międzyszkolnym Konkursie plastycznym dla klas 1-3 pt. “Jesienny pejzaż”, organizowanym przez SP 263.


Z okazji Świat Bożego Narodzenia przypominaliśmy sobie zwyczaje dawne i współczesne, w Polsce i za granicą. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały ekologiczne ozdoby świąteczne na choinkę i na dekoracje sali. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Najlepsza drużyna otrzymała słodką nagrodę. Ostatni dzień w szkole przed świętami umililiśmy sobie pogawędką o naszych rodzinnych świętach i śpiewem kolęd, pastorałek, występami uczniów karaoke.


Z zaangażowaniem świetlica włączyła się w przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz szkolny: świeczników, torebek ozdobnych na prezenty i ozdób choinkowych.


Listopad 2019

W listopadzie przypominaliśmy tradycje ludowe związane z obchodami Katarzynek i Andrzejek. Z tej okazji – 29.11. odbyły się gry i zabawy oraz dyskoteka andrzejkowa.


Co roku pamiętamy o tych , którzy odeszli. Kultywujemy tradycje i przypominamy o Święcie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji dzieci stworzyły prace związane z symbolami narodowymi.


W tygodniu zdrowego odżywiania, w świetlicy przypominaliśmy sobie znane zasady zdrowego trybu życia i odżywiania . Dzieci wykonały prace pt. „Jesienne dary w koszu ” i „Zdrowe posiłki na talerzu”.


W  listopadzie wzięliśmy udział w międzyszkolnym Konkursie plastycznym dla klas 1-3 pt. “Jesienny pejzaż”, organizowanym przez SP 263.

Laureatami 1. etapu konkursu są: Ola, Natalia J. i Natalia Sz. z klasy 1a, Jakub z klasy 2a, Zuzia z klasy 3b.


Październik 2019

Pod hasłem „Rok Moniuszki” uczniowie uczcili  1 października Dzień Muzyki i wzięli udział w quizie świetlicowym „Znani kompozytorzy”, który był poprzedzony tygodniowym wspólnym słuchaniem i poznawaniem najsłynniejszych dzieł muzycznych i ich twórców.


4 października  – „Międzynarodowy Dzień Zwierząt” , to powód naszych zajęć dotyczących obrony i ochrony zwierząt domowych i dzikich, w Polsce i na całym świecie.


Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły  kartki-niespodzianki, które zostawiliśmy dla wszystkich w pokoju nauczycielskim. Wiemy, że nasza niespodzianka się udała, kwiatowe laurki się bardzo podobały.


Wrzesień 2019

Świetlica powitała rok szkolny 2019- 2020 dwoma konkursami plastycznymi:

  1. „Pocztówka z wakacji” – w konkursie wzięło udział 14 uczniów
 1. „80-lecie wybuchu II Wojny Światowej”. Prace były bardzo ładne, dlatego postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich autorów prac, zarówno laureatów, jak i osoby poza podium.

Laureaci:

I miejsce: Natalia  i Oliwia z klasy 1a, Paulina z klasy 2a

II miejsce: Emma z klas 1a, Sofia i Joanna z klasy 1b, Jakub z klasy 2a

III miejsce: Wiktoria z klasy 1a i Basia z klasy 1b

Konkursy zostały podsumowane, a nagrody rozdane.


Jesień zagościła w większości naszych prac plastycznych:

„Jarzębina”, „Jesienny las”, „Chryzantemy”, „Drzewa”,  „Parasole”


Pod koniec września uczniowie klas 1-2 przygotowali i przekazali laurki „Słoneczniki” dla Seniorów z Domu Opieki przy ul. Arkuszowej.  Osobiście wybierali się na spotkanie, lecz ze względów pogodowych spotkanie zostało przesunięte na wiosnę.


Accessibility