Październik 2019

Dzień Pamięci Narodowej
Z okazji 80 rocznicy Wybuchu II wojny światowej wrzesień w naszej szkole był Miesiącem Pamięci Narodowej. Naszą szkołę zdobiły patriotyczne gazetki, a na lekcjach czytaliśmy książki o tematyce wojennej na przykład „Asiunię”, „Mój Tato szczęściarz” oraz „Zaklęcie na W”. Uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta odwiedzaliśmy mogiły poległych podczas wojny bohaterów. Uczniowie nie zapomnieli o naszym Patronie Zygmuncie Sokołowskim, którego grób znajduje się na cmentarzu wojskowym w Izabelinie. Podsumowaniem patriotycznych działań był apel. 

Każda klasa pod kierunkiem wychowawcy  i nauczyciela muzyki przygotowała pieśni patriotyczne. Ponadto obejrzała prezentację dotyczącą wydarzeń wojennych, którą opracował nauczyciel historii.

Koordynatorem uroczystości była pani Kamila Gutowska –Krawczyk.


Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w badmintonie

W dniach 28 i 29.10.2019 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w badmintonie dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci, rocznik 2007 i młodsi oraz w kategorii młodzieży, rocznik 2005 i 2006. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów w obydwu kategoriach, tylko zabrakło dziewcząt w roczniku starszym, ponieważ tego dnia ósmoklasistki miały próbny egzamin z j. polskiego.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, świadczą o tym uzyskane wyniki. W kategorii dzieci, dziewczęta w składzie Karolina Bałdak, Dominika Sadoś, Natalia Drążek zajęły III miejsce na 13 drużyn, chłopcy w składzie Aleksander Kus, Krzysztof Drążek i Mikołaj Proga zajęli IV miejsce, też na 13 drużyn. Następnego dnia startowali chłopcy w składzie Oliwier Gryżewski i Tymoteusz Bobrowski w kategorii młodzieży, zajmując V miejsce na 13 drużyn.
Gratulacje dla całej ekipy sportowej za walkę do końca i za wysokie wyniki sportowe.

Wycieczka do Żelazowej Woli i Nieborowa

22 października III klasy mając piękną pogodę złotej jesieni wyruszyły na wycieczkę do Żelazowej Woli i Nieborowa. Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy dom urodzenia F. Chopina i śliczny park, w którym brzmiała wśród drzew muzyka wielkiego kompozytora. Z radością spacerowaliśmy oglądając drzewostan z wszystkich zakątków świata. Po pysznym, regionalnym obiedzie w Karczmie w Bednarach, wzięliśmy udział w warsztatach w łowickiej chacie. Było głośno i wesoło: wcieliliśmy się w Jasia i Małgosię, Babę Jagę, piekliśmy jej paluchy, uczestniczyliśmy w czarodziejskim balu. Robiliśmy też miotły, które naprawdę latały z pasażerami i karmiliśmy zwierzęta. Zadowoleni czekamy na nasze następne wycieczki.


Europejski Tydzień Kodowania

Tradycyjnie nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie klas I – II kodowali na dywanie, klasy III bawiły się programowaniem w Scratchu natomiast uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w warsztatach – Druk 3D.

Warsztaty poprowadził Pan Paweł Sielczak ze Stowarzyszenia DziałajMy. Uczniowie poznali budowę drukarki 3D, materiały do drukowania, sposób zaprogramowania przedmiotu do druku i drukowanie breloczka z numerem naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Sielczakowi za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i pamiątki z warsztatów – breloczki.

Dziękujemy  Radzie Rodziców za sfinansowanie przedsięwzięcia.


Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

Dnia 19 października 2019 odbył się drugi etap XVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”, dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II. Naszą szkołę godnie reprezentowały 3 uczennice : Joanna Minota, Anna Minota i Gabriela Krawczyk, które recytowały 2 wiersze: „Znasz taką księgę?” i „Jezu Ufam Tobie”. Gratulujemy odwagi i udanego występu przed tak liczną publicznością.


„Nauczyciel NAJ…”

16.10.2019r. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swych Opiekunek – Pani Doroty Tyrały i Pani Magdaleny Witczymiszyn – zorganizował apel z okazji Dnia Nauczyciela. Wśród uczniów klas 4-8 został przeprowadzony konkurs na „Nauczyciela Naj…” w różnych kategoriach. Wyłoniony został:  więcej…


Warsztaty teatralne w Teatrze Syrena

15 października klasy 4a, 5a i 5b, wzięły udział w lekcji teatralnej w Teatrze Syrena. Warsztaty rozpoczęła pogadanka prowadzona przez Zbigniewa Kozłowskiego. Aktor opowiedział o specyfice zawodu aktora i pracy w teatrze i jego tajemniczym zapleczu. Dzieci zwiedziły foyer, widownię, scenę, garderobę.
Najciekawszym elementem wycieczki były warsztaty. Dzieci przekonały się, że w pracy aktora najważniejszymi umiejętnościami są m.in. doskonała dykcja, słuch, poprawna emisja głosu. Poznały tajniki aktorskich rozgrzewek, które pomagają w codziennej pracy na scenie. Aktor pokazał, na czym polegają elementarne zadania aktorskie oraz jak wyrazić emocje bez słów.


W teatrze

8 października klasy trzecie obejrzały spektakl Teatru Syrena „Dzieci z Bullerbyn” grany w Białołęckim Ośrodku Kultury. Przedstawienie oparte na bestsellerowej książce szwedzkiej autorki A. Lindgren zachwyciło wszystkich widzów. Śmialiśmy się, przeżywaliśmy wspólnie przygody, zamieszkaliśmy z aktorami w hałaśliwej osadzie Bullerbyn. Polecamy wszystkim wspólne wejście w świat z dziecięcej wyobraźni opowiedziany przez Lisę.


Szkolna łąka

W pierwszym tygodniu października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „szkolna łąka”. Jej celem było posadzenie jak największej ilości krokusów na szkolnym trawniku. Wiosną skorzystają z nich owady zapylające, a wszyscy będą przebywać w pięknym przyrodniczo otoczeniu.


Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Proszę obejrzeć prezentację Co to jest dysleksja?

Proszę kliknąć w plakat, aby go powiększyć.


Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, organizowana co roku na terenie całej Europy. Akcja ta dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia więcej…

Nasza szkoła również bierze udział w Tygodniu Kodowania.
W tym roku zmierzymy się z Drukiem 3D.


 
Accessibility