Dzień Zwierząt

W Polsce w październiku od 1993 r. obchodzony jest Dzień Zwierząt, dlatego 27 października grupa przedszkolna spotkała się z „Wesołym Uniwersytetem” i żyjącymi potomkami dinozaurów – gadami. Celem naszego spotkania było poznanie tych „twardych” stworzeń, które mimo posiadanych łusek okazały się bardzo delikatne. Zwróciliśmy swoją uwagę na problem gatunków zagrożonych wyginięciem. Z ciekawością i radością dowiedzieliśmy się, że gniewosz na nikogo się nie gniewa, krokodyl nie straszy w polskich rzekach, a żółwie błotne żyją w naszych jeziorach i składają jaja w piasku. Poznaliśmy polskie gatunki gadów oraz dotknęliśmy  Kubusia – gekona, który uwielbiał  nasze głaskanie. Atrakcją był również wąż zbożowy.

Pasowanie na ucznia

21 października odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Naszej Szkoły.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, PIERWSZAKI ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Iwona Pyzowska dokonała symbolicznego pasowania. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców – DZIĘKUJEMY!!!

„Las w słoiku”

22 października  w zerówce odbyły się warsztaty plastyczno-przyrodnicze pt. „Las w słoiku”. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, czego rośliny potrzebują do życia i z czego składa się gleba. Chociaż sadzenie roślin nie jest łatwe,  poradziliśmy sobie na szóstkę i w naszych słoikach wyrosły piękne sukulenty. Przy okazji poznaliśmy wiele ogrodniczych słów np.  drenaż, żwirek, nasłonecznienie, nawodnienie. Wiemy już jak się opiekować naszym „lasem w słoiku” i czekamy, aż pięknie urośnie.

Lektura nie musi być nudna!

W ramach wprowadzonej przez panią Magdę Witczymiszyn innowacji pedagogicznej pt. ”Lektura nie musi być nudna!”, uczniowie klas 4B, 5a i 6b wykonali ciekawe projekty. Udowodnili, znajomość treść lektur obowiązkowych, ale również pokazali, że lekcje polskiego mogą być dla nich przyjemnością i okazją do kształcenia kreatywności. Wykazali się umiejętnością współpracy oraz zdolnością porządkowania i wykorzystywania informacji zdobytych w różnych źródłach

W oparciu o tekst „Akademii pana Kleksa”, „Magicznego drzewa” czy „ Haobbita”, wykonali lapbooki lekturowe oraz makiety „ Na pagórku niewielkim, w hobbickiej norce”.

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W dniach od 10 do 25 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w przygodzie z programowaniem  wizualnym pod hasłem „Programowanie może być przyjemne”,  korzystając z aplikacji dedykowanych temu wydarzeniu.

Program działań:

klasa VIb – 12.10.2020r. – ” Ptasie podróże”

klasa IVa –  12.10.2020r. –  „Tajemnice labiryntu”

klasa IVb 12.10.2020r. –  „Tajemnice labiryntu”

klasa VIIIa 15.10.2020r. –  „W przyjaźni z matematyką

klasa VIIa 15.10.2020r.-  ” Staw – jak grać?”

klasa VIIb 15.10.2020r. –   ” Staw – jak grać?”

klasa VIIIa 21.10.2020r. –   „W przyjaźni z matematyką

klasa VIb 21.10.2020r.  –  ” Ptasie podróże”

klasa VIa 21.10.2020r.  –   ” Ptasie podróże”

klasa Va 21.10.2020r.-   ” W żółwim tempie”

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Jak co roku w Naszej Szkole obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Podczas tego tygodnia zachęcamy rodziców do konsultacji ze specjalistami. Posiadamy certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją.

Proszę obejrzeć  prezentację o dysleksji.

Konkurs z tabliczki mnożenia dla klas 4-8

Dnia 2 października 2020 odbył się konkurs z tabliczki mnożenia dla klas 4-8 z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Celem konkursu było utrwalenie i pogłębienie znajomości tabliczki mnożenia oraz pokazanie uczniom, że znajomość tabliczki mnożenia jest nadal niezbędna we współczesnym świecie. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu jak największej liczby odpowiedzi w określonym , krótkim czasie (7 min).
Udział wzięło 52 uczniów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

10 edycja akcji ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020 roku.