Listopad 2019

Tydzień zdrowego żywienia
Od 18 do 22 listopada w szkole odbył się Tydzień Zdrowego Żywienia. Z tej okazji były organizowane konkursy, wystawy oraz Festiwal Zdrowych Przekąsek.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w tą inicjatywę. Mamy nadzieję, efekty wspólnej inicjatywy będą bardzo OWOCNE.

Świąteczne kartki dla Natalki

Uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca! W Dniu Życzliwości tj. 22.11 klasa 4a wykonała z Panią Magdą Witczymiszyn i Panią Patrycją Siwek kartki z życzeniami dla chorej Natalki. Dziewczynka zmaga się z poważną chorobą- glejakiem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i prawdziwym wzruszeniem wykonały swoje prace.

A o historii Natalki możecie przeczytać   … więcej


Jesteśmy mistrzami!!!

Zdobyliśmy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany miasta stołecznego Warszawy młodzieży w Unihokeju chłopców. Zawody odbyły się w dniach 20-21.11.2019 roku.


Sukces naszych Uczniów!

19 listopada w SZKOLE Podstawowej nr 80 odbyła się Gala Laureatów dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Literackie Bielany”.

Nasi Uczniowie wspaniale zaprezentowali szkołę, przygotowując recytację utworów, których autorami są patroni ulic dzielnicy Bielany.

Występy Uczniów zostały docenione! Pokonali liczną konkurencję, bo aż 9 innych bielańskich szkół.  Eryka Jakubowska z kl. 4a zajęła II miejsce, a Krzyś Drążek – wyróżnienie.

Do występu Uczniów przygotowała ich polonistka – Pani Magda Witczymiszyn.

Serdecznie gratulujemy!


Uroczystość w SP 273

14 listopada nasi uczniowie wzięli udział w obchodach 50 lecia Szkoły Podstawowej nr 273.
Zaprezentowali naszą szkołę w trakcie części artystycznej, potem wszyscy byli zaproszeni na poczęstunek i tort.


Konkurs informatyczny Bóbr

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W dniach 13-14 listopada uczniowie klas IV-VIII zmagali się z zadaniami testowymi. Posługując się komputerem i jego oprogramowaniem  szukali rozwiązania w  różnych sytuacjach  i problemach występujących w codziennej rzeczywistości. Ponadto treść zadań wykorzystywała wiadomości i umiejętności zdobywane na innych  przedmiotach nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.


Bielańskie Dni Dobrego Żywienia
W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 352 w Warszawie nasza szkoła zaprezentowała się podczas Bielańskich Dni Dobrego Żywienia. Na poszczególnych stanowiskach można było spróbować potraw, otrzymać przepis oraz dowiedzieć się o dobrych i ekologicznych praktykach w kuchni.
Stół naszej szkoły pachniał smakołykami z buraka. Nasze uczennice Ania i Paulinka z radością promowały pyszne smakołyki.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu potraw naszemu najlepszemu kucharzowi – Panu Robertowi. 

Moje miasto bez elektrośmieci

Jesteśmy kolejną szkołą, która odebrała nowoczesną tablicę interaktywną w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Przy tej okazji 7 listopada odbyły się warsztaty edukacyjne podczas których dzieci rozwijały swoją wiedzę ekologiczną.

Dziękujemy Pani Kamili Stypuła za zorganizowanie zbiórki elektrośmieci oraz wszystkim rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji. Miejmy nadzieję, że już niebawem uzbieramy wystarczającą ilość punktów na następną tablicę.

Dzięki uczestnictwu w selektywnej zbiórce odpadów klasy młodsze skorzystały z mądrej i ciekawej formy poszerzenia wiedzy o ochronie naszej planety.


Pola Nadziei

6 listopada samorząd klas młodszych i klasa 3b w ramach kampanii propagującej idee wolontariatu posadzili cebulki żonkili. Akcja „Pól Nadziei” od wielu lat ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjów. A właśnie żonkile są symbolem nadziei. Wszystkich zachęcamy do wsparcia.


W pracowni Jana Matejki

5 listopada klasa 3b wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt.  „W pracowni Jana Matejki”. Celem naszej wycieczki było poznanie życia  sławnego malarza i dowiedzenie się, jak powstaje obraz olejny. Zachwyciliśmy się wielkością prac Matejki. Poznaliśmy związanych z ważnymi wydarzeniami z historii Polski bohaterów obrazów. W czasie tej lekcji uczyliśmy się jak oglądać sztukę i opowiadaliśmy o swoich wrażeniach. Po wizycie w Zamku poszliśmy na spacer związany z miejscami pamięci, ze szlaku powstania warszawskiego.


Accessibility