Wrzesień

Dzień Głośnego Czytania

30 września 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania, podczas którego uczniowie klas I-VIII czytali wspólnie z wychowawcą wybraną literaturę dla dzieci i młodzieży. Celem akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie nawyków sięgania po książkę.


BohaterON – włącz historię!

W tym roku, dla uczczenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn. Wysyłając kartki ze wzruszającymi podziękowaniami, chcieli upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego. Akcję zorganizowały polonistki – pani Magda Witczymiszyn i pani Magda Zych-Chludzińska.


BIELAŃSKA STONOGA

Dni Języków Obcych

W dniach 26-27.09 obchodziliśmy Dni Języków Obcych podczas których uczniowie klas „0”-VIII poznawali kulturę i obyczaje innych Państw. Odkrywali smaki kuchni, wygląd flagi i obchody świąt narodowych w państwach Europy.

W ramach projektu „Wyślij pocztówkę z flagą” Nasza Szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową im. W. Szafera w Żarkach w woj. śląskim, z którą wymieniliśmy się pracami plastycznymi – flagami państw Europy.

Obchody Dni Języków Obcych zorganizowały panie Kamila Dżaman-Wojtusik i Magdalena Rządkowska.


Kampinoski Park Narodowy

27 września klasa 3b wybrała się do Kampinoskiego Parku Narodowego. Celem naszego spaceru było poznawanie historii związanych z partyzantami i obroną okolicy w czasie II wojny światowej. Uporządkowaliśmy grób żołnierzy AK przy polanie Opaleń, posadziliśmy piękne wrzosy. Podczas wycieczki podziwialiśmy piękną jesień – czerwone muchomory, barwne liście, rosę na trawie, krzątające się w mrowisku mrówki. Nauczyliśmy się też rozpoznawać grzyby: koźlaki, zajączki, podgrzybki. Rosły dla nas przy drodze.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

26 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Podczas spotkania uczniów klas IV-VIII kandydaci przedstawili swój program. Następnie uczniowie zadawali pytania, a na koniec odbyło głosowanie. Nad organizacją i przebiegiem wyborów czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego Panie Dorota Tyrała i Magda Witczymiszyn.


„Spokojnie, to tylko rock’n’roll”

„Spokojnie, to tylko rock’n’roll” – to tytuł spotkania muzycznego w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury, na które wybrała się kl. „0” w środę 25 września 2019r. Dzieci poznały parę tancerzy: Ewę i Piotra, którym towarzyszył zespół instrumentalny złożony z fortepianu, gitary elektrycznej i saksofonu. Można było przypomnieć sobie największe światowe przeboje tamtych czasów oraz popularne polskie piosenki. Porywające brzmienie rock’n’rolla, twista i boogie-woogie porwało do tańca również zerówkowiczów. Dziękujemy za miłą zabawę.


Powitanie jesieni

Na przywitanie jesieni klasa 2a i klasa 1a wybrały się na spacer do naszego kochanego Kampinoskiego Parku Narodowego. Podczas wyczerpującego spaceru uczniowie odkryli jak rozróżnić grzyby jadalne od niejadalnych. Przypomnieli sobie jakie owoce ma dąb czy jodła oraz dowiedzieli się, że KPN to las mieszany. Udało się znaleźć mrowisko! Dzieci obserwowały jak pracowite mrówki przygotowują się do kolejnej pory roku.


Pierwsza wycieczka

23 września 2019 roku dzieci z kl. „0” uczestniczyły w swojej pierwszej wycieczce poza terenem placówki. Było dużo pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Zerówkowicze odwiedzili główną siedzibę szkoły przy ul. Balcerzaka 1, a tam z zainteresowaniem obejrzeli zabawny i kolorowy spektakl pt. „W miejskiej dżungli”. Podczas teatrzyku dzieci utrwaliły ważne numery alarmowe, przećwiczyły z Panem Policjantem i Wiolettą przechodzenie przez ulicę, zobaczyły akcję ratowniczą strażaka. A wszystko to w kabaretowo-musicalowej formie w wykonaniu aktorów Teatru Katarynka.


Sprzątanie Świata

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata”. Klasy 6a i 6b porządkowały teren wokół szkoły oraz boisko.


Ekologiczna i czysta Warszawa

Uczniowie klas trzecich 17 września uczestniczyli w warsztatach komunikacyjnych „Ekologiczna i czysta Warszawa” zorganizowanych na Bemowie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W czasie zajęć poznawali zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w środkach komunikacji miejskiej. Obejrzeli przedstawienie „Przygody Pani Miotły” na temat zachowania czystości i uczestniczyli w warsztatach w elektrycznym autobusie. Z niezwykłych zajęć wyniosły wiedzę o tym, że podróżowanie komunikacją miejską niesie za sobą wiele różnych korzyści dla środowiska, zdrowia oraz przestrzeni publicznej.

 

 

Tworzymy Sztukę

Mural, street art – pojęcia te nie są obce siódmoklasistom. 6 września uczniowie klasy 7a pod opieką wychowawców uczestniczyli w warsztatach architektonicznych oraz streetartowych prowadzonych przez absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uznanych artystów i twórców kilkunastu mural. Warsztaty były zorganizowane przez Filię Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Estrady 112 w Warszawie w ramach projektu „Zmaluj coś”.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu na temat streetartu, pracy architekta i sztuce szablonu. Zaprezentowano również dzieła najważniejszych artystów tego nurtu, które można oglądać na budynkach w całej Warszawie.

Druga część zajęć pozwoliła uczniom na pobudzenie kreatywnego i twórczego myślenia oraz była okazją do świetnej zabawy. Siódmoklasiści pieczołowicie przygotowywali szablony, które później odbijali na ścianie budynku oraz malowali napis na powitanie gości BOK-u. Byli ogromnie zaangażowani, a przy tym doskonale się bawili. Zachęcamy do odwiedzenia Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury i przekonania się, co „zmalowali” nasi uczniowie.


Upominki dla najmłodszych

Dnia 02.09.2019 r. naszą szkołę odwiedził Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany Włodzimierz Piątkowski. Spotkał się z dziećmi z oddziału przedszkolnego i każdemu „zerówkowiczowi” wręczył wyprawkę – „Szkolną paczkę przedszkolaczka”.


Nowy Rok Szkolny

Ku niezadowoleniu uczniów, wakacje dobiegły końca i dnia 2 września rozpoczął się Nowy Rok Szkolny. Pani Dyrektor Iwona Pyzowska, życzyła uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.


Accessibility