Styczeń 2020

Bal Karnawałowy

Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, pieska oraz najprawdziwszą księżniczkę! Sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę, pełną kolorowych balonów.
31 stycznia zorganizowano Bal Karnawałowy. Uczniowie „zerówki” i klas I-III bawiły się w godzinach porannych, a klas IV-VIII od 16.00-18.30.

Sponsorem balu było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się między sobą, ale także ze swoimi wychowawcami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez DJ-ów.

Po zabawie wszystkie dzieci udały się na poczęstunek, który sfinansowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej zabawy!


Jesteśmy wicemistrzami

W dniu 29.01.2020. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w piłce siatkowej chłopców w kategorii  Dzieci. Po bardzo dobrej grze w całym turnieju nasza szkoła wywalczyła srebrny medal.


Karta Czytelnika

W poniedziałek 27 stycznia uczniowie klasy Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawcami i Panią Dyrektor uczestniczyli w uroczystości dla bielańskich pierwszoklasistów w Mediatece. Uczniowie otrzymali swoją pierwszą biblioteczną Kartę Czytelnika. Było dużo zabawy, śmiechu, a także smakołyków.


W Filharmonii

15 stycznia klasa 3 b wybrała się na wycieczkę do Filharmonii Narodowej. Uczniowie obejrzeli próbę orkiestry i zwiedzali sale koncertowe oraz kulisy. Poznali również budowę instrumentu, na którym koncertował Fryderyk Chopin. Najciekawsze były dla nas zagadki architektoniczne. Umożliwiają słuchanie doskonałych dźwięków nawet bez mikrofonów i zmieniają nasze głosy w dźwięki mechanicznych robotów. Kto chce je poznać, zapraszamy do Filharmonii.


„Góra grosza”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji „Góra Grosza.”  Trwała od 25 listopada do 2 stycznia. Dzięki inicjatywie Towarzystwa Nasz Dom pomagaliśmy dzieciom mieszkającym poza rodzinnym domem, przebywającym w opiece zastępczej. Zebraliśmy 188,71 złotych czyli aż 6827 monet!  Gratulujemy!


Accessibility