Październik 2021

24 X społeczność Naszej szkoły obchodziła Światowy Dzień Origami

 


 

Europejski Tydzień Kodowania

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Korzystaliśmy z aplikacji i portali dedykowanych temu wydarzeniu.

Uczniowie kodowali offline i online.  Brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość.

 


 

W kinie

21 października klasa 1a w Multikinie na Młocinach obejrzała film „Ainbo  – strażniczka Amazonii”. Z dużą ciekawością uczniowie śledzili przygody dzielnej wojowniczki, która z pomocą magicznych przyjaciół broniła swojego plemienia i walczyła o przywrócenie piękna i zielonej dżungli. Bardzo nam się spodobał ten promujący ekologię film. A niespodzianką dla naszych uczniów były piękne dyplomy, które otrzymaliśmy na pamiątkę pierwszego wspólnego pobytu w kinie i naklejki Wzorowego Kinomana.


 

Lekcja muzealna w Zamku Królewskim

15 października uczniowie klasy I a wybrali się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną „Jaki znak Twój…?”  Zajęcia w pięknych salach dotyczyły historii kraju, legend, znaków narodowych, flagi i hymnu polskiego. Co to jest godło, tarcza herbowa, herb Polski?  Na wiele pytań pierwszoklasiści już poznali odpowiedzi.


 

Ślubowania nadszedł czas!

 


 

EKO-miesięcznik naszej szkoły

Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek , jest naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Życie i zdrowie zależy od warunków na panujących w środowisku. Wszyscy o tym wiemy, prawda? A jak jest? Czy dbamy o środowisko? Niestety nie jest najlepiej.

 

Dlatego nasza szkoła – by podnieść świadomość proekologiczną Uczniów-przystąpiła w tym roku do programu „EKO- SZKOŁA 2022”. Chcemy propagować wśród naszej społeczności zachowania pro-ekologiczne i dzielić się pomysłami z innymi placówkami. Pokażemy, że umiemy być EKO!

 

Jednym z realizowanych zadań jest redagowany miesięcznik z zakresu ochrony środowiska. Co miesiąc pojawia się w formie gazetki na korytarzu szkoły. W tym miesiącu nasi redaktorzy opracowali m.in. takie zagadnienia jak: znaki ekologiczne, segregacja śmieci, zasady ekologicznego zachowania, ciekawostki przyrodnicze na temat niesporaczków.

Opiekę redakcyjną sprawują Pani Dorota Tyrała, Pani Magdalena Witczymiszyn i Pani Aneta Gryżewska.

 


 

Mistrzostwa Dzielnicy w grach i zabawach ruchowych

 

Wycieczka klas 7 do Kampinosu

5 października klasa 7a i 7b z Wychowawczyniami, wybrały się na warsztaty edukacyjne do Kampinoskiego Parku Narodowego.  Uczniowie mieli do przebycia dziewięciokilometrową  trasę.

Wędrówkę umilała słoneczna, jesienna aura oraz ciekawe opowieści przewodników.

Podstawowymi celami edukacji ekologicznej realizowanej przez Kampinoski Park Narodowym są:

  • kreowanie wartości dziedzictwa przyrodniczego, konieczności jego ochrony oraz właściwych form wykorzystania, 
  • zaznajamianie z funkcjami parku narodowego oraz wyjaśnianie prowadzonych na jego terenie działań ochronnych, 
  • ułatwienie zwiedzającym kontaktu z przyrodą. 

Efektem prowadzonych działań ma być podwyższenie stanu świadomości ekologicznej oraz szacunku do naszego dziedzictwa przyrodniczego. 

Uczniowie mieli zatem  okazję docenienia wartości rodzimej przyrody oraz jej ochrony. Była to dla nich bardzo ciekawa i niecodzienna lekcja.


 

Accessibility