Lektura nie musi być nudna!

W ramach wprowadzonej przez panią Magdę Witczymiszyn innowacji pedagogicznej pt. ”Lektura nie musi być nudna!”, uczniowie klas 4B, 5a i 6b wykonali ciekawe projekty. Udowodnili, znajomość treść lektur obowiązkowych, ale również pokazali, że lekcje polskiego mogą być dla nich przyjemnością i okazją do kształcenia kreatywności. Wykazali się umiejętnością współpracy oraz zdolnością porządkowania i wykorzystywania informacji zdobytych w różnych źródłach

W oparciu o tekst „Akademii pana Kleksa”, „Magicznego drzewa” czy „ Haobbita”, wykonali lapbooki lekturowe oraz makiety „ Na pagórku niewielkim, w hobbickiej norce”.

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W dniach od 10 do 25 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w przygodzie z programowaniem  wizualnym pod hasłem „Programowanie może być przyjemne”,  korzystając z aplikacji dedykowanych temu wydarzeniu.

Program działań:

klasa VIb – 12.10.2020r. – ” Ptasie podróże”

klasa IVa –  12.10.2020r. –  „Tajemnice labiryntu”

klasa IVb 12.10.2020r. –  „Tajemnice labiryntu”

klasa VIIIa 15.10.2020r. –  „W przyjaźni z matematyką

klasa VIIa 15.10.2020r.-  ” Staw – jak grać?”

klasa VIIb 15.10.2020r. –   ” Staw – jak grać?”

klasa VIIIa 21.10.2020r. –   „W przyjaźni z matematyką

klasa VIb 21.10.2020r.  –  ” Ptasie podróże”

klasa VIa 21.10.2020r.  –   ” Ptasie podróże”

klasa Va 21.10.2020r.-   ” W żółwim tempie”

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Jak co roku w Naszej Szkole obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Podczas tego tygodnia zachęcamy rodziców do konsultacji ze specjalistami. Posiadamy certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją.

Proszę obejrzeć  prezentację o dysleksji.

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

10 edycja akcji ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020 roku.

W piątek, podczas trzeciej lekcji odbył się  konkurs z tabliczki mnożenia dla klas 3-8.