Luty 2021

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999r. Ma ono w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Upamiętniając ten dzień, panie polonistki- Magdalena Witczymiszyn i Anna Szabrańska – zorganizowały ciekawe lekcje języka polskiego.
Uczniowie podczas zajęć obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali ciekawostek językowych i rozwiązali zadania, sprawdzające poprawność językową. Taka forma lekcji bardzo przypadła im do gustu! Świetnie bawili się, czytając łamańce językowe oraz odgadując znaczenie archaizmów. Na zakończenie rozwiązali quiz językowy.

 

Oto uczniowie, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Serdecznie gratulujemy!

Gabrysia K., Łucja S., Zuzia D., Szymon W., Szymon P., Ryszard G., Filip S., z klasy 4a
Artur Ł. I Williams Z. z klasy 5a
Julia P., Karina G., Piotr S., z klasy 6a
Antoni A. z klasy 6b
Clara K., Olivia K., Zuzia A. z klasy 7a
Jan T., Ania O., Oliwier G. z klasy 8a


 

Konkurs głoskowania

W dniu 5 lutego zostały wręczone nagrody dla najpiękniej głoskujących wyrazy przedszkolaków.  Po 4 etapach (wyrazach 4,5, 6,7 literowych) i dwunastu wyrazach Mistrzami  w Głoskowaniu zostali: Bartek J., Hubert L.,  Filip Ł., Bartek R.,  Staś R.

Wicemistrzami zostali Jadzia G., Magda K., Rita  J.,  Kuba T.

Gratulujemy!


 

Karnawał w przedszkolu

W tym roku karnawał w naszej zerówce to prezentacja pięknych strojów i konkursy.  Grupa bawiła się 5. 02  we własnym gronie, było zabawnie, kolorowo, smacznie. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy Supermistrzów:  Tańca Łabędzi, Lambady, Szybkich Kroków i inne.


 

Warsztaty plastyczne

W czasie ferii grupa przedszkolna rozwijała swoje zdolności plastyczne wykorzystując do malowania różne materiały i przybory. W rękach dzieci znalazły się patyczki higieniczne, folia spożywcza, kulki papierów, klocki, palce i tylko czasami cieniutkie pędzelki. Powstały piękne, ciekawe, zimowe prace. Prezentujemy prace zdolnych naszych przedszkolaków.


 

 Lektura w…. pudełku

W ramach realizowanej przez panią Magdę Witczymiszyn innowacji pedagogicznej „Lektura nie musi być nudna!”, uczniowie wykonali wspaniałe projekty.

Podczas lekcji online omawiali lektury obowiązkowe –  kl. 4a „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”kl. 5a „ Chłopcy z Placu Broni”, kl. 6b „W pustyni i w puszczy”.

Tym razem otrzymali zadanie wykonania projektu „Lektura w pudełku” oraz własnego komiksu na podstawie lektury.

Do pudełka  włożyli wszystko, co podczas czytania skojarzyło im się z lekturą np. rysunki, figurki z plasteliny, papieru itd. Musieli zgromadzić  minimum 5 przedmiotów. Na wieczku napisali  krótkie streszczenie, dołączyli także  list do wybranego bohatera książki.

Efekty ich pracy są bardzo kreatywne, przy tym chyba stwierdzili, że „Lektura nie musi być nudna!”.

Projekty wykonali m.in.: Artur z kl. 5a, Michał z kl. 5a, Julka z kl. 6b, Dawid z kl. 6b, Ania z kl. 4b, Pola z kl. 4b i Maja z kl. 4b.


 

Włączamy się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. więcej…

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

Poniżej kilka linków poruszających tematykę bezpiecznego Internetu.

W naszej szkole zostały zaplanowane zadania dostosowane do wieku i możliwości uczniów klas I-VIII.


 

Accessibility