Grudzień 2021

„Drzwi do świąt”

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po szkole i przejścia przez wszystkie ,,Drzwi do świąt”.

Chociaż korytarze szkolne są puste, to klimat świąt widać w każdym zakątku.
Dekoracje przygotowane waszymi rękami polecają się do oglądania:)

Prace uczniów klasy 4a

 

W teatrze

17 grudnia klasy 2 a i 1 a wybrały się do Teatru Rampa na przedstawienie „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”. W czasie spektaklu uczniowie dowiedzieli się, że nie należy rezygnować  z najtrudniejszych nawet marzeń. Wszyscy świetnie się bawili słuchając dowcipnych piosenek i podziwiając piękną scenografię.

 


 

Spotkanie świąteczne – klasa 1a

 

Mikołajki

6 grudnia pod czerwonymi czapkami i w czerwonych strojach w szkole pojawili się licznie mali pomocnicy Mikołaja. Po korytarzach podskakiwało na przerwach stadko wesołych reniferków  ucieszonych drobnymi prezentami znalezionymi pod choinkami. W klasie I a odbyły się warsztaty ozdabiania bombek, a Rada Rodziców przygotowała słodkie prezenty dla każdego ucznia. I okazało się, że w tym dniu nawet reniferki jedzą i lubią czekoladki.

 


 

Wesołe pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

W pierwszym tygodniu grudnia w ramach realizacji projektu „Dzień Postaci z Bajek” w klasach pierwszych odbył się turniej wiedzy o bohaterach baśni. Projekt został doskonale przygotowany i ciekawie poprowadzony przez panią Jolantę Przyborowską, bibliotekarkę naszej szkoły. W opiece nad przebiegiem turnieju pomagały nauczycielki: M. Chmielewska, K. Gutowska-Krawczyk,  B. Grabarczyk, O. Rabiej.  Elementem projektu było również wysłuchanie wybranej baśni i wykonanie do niej ilustracji. Po ogłoszeniu wyników każdy z uczniów otrzymał nagrodę. Następnie odbyła się lekcja w bibliotece, w czasie której uczniowie poznawali zasady wypożyczania książek i odbyło się wesołe pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej,  zakończone wręczeniem pamiątkowych książek i po raz pierwszy – samodzielnym wypożyczeniem.


 

Accessibility