Grudzień 2020


 

Świąteczne spotkanie

Wśród przyjaciół … najlepiej usłyszeć życzenia świąteczne i poczuć smak doskonałych wypieków. W oddziale przedszkolnym 18 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie dzieci z panią dyrektor Ewą Petrykowską, nauczycielami i panią Hanią.  Było elegancko, wesoło, przyjaźnie i bardzo smacznie. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego spotkania.


 

Warsztaty plastyczne

17 grudnia oddział przedszkolny wziął udział w warsztatach plastycznych – ozdabianiu bombek metodą naklejania. Dzieci namalowały piękne wzory klejem potem  wykorzystały brokaty i  wycięte elementy do wyczarowania własnych, magicznych ozdób choinkowych. Przedszkolaki wykazały się dużą wyobraźnią i delikatnością, bo bombki były szklane. Z radością zaniosły je do domów.


 

„ Kochamy Boże Narodzenie – ozdoba choinkowa”

Konkurs świetlicowy klas 1-4 został rozstrzygnięty! więcej…


 

Życzenia od Uczniów

Mimo tego, że nie możemy w tym roku złożyć sobie osobiście życzeń, Nasi Kochani Uczniowie, pamiętają o Nauczycielach i Pracownikach szkoły i przesyłają serdeczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku nie możemy razem cieszyć się nadchodzącymi świętami. Tęsknimy za szkołą, tęsknimy za wami!
Pamiętamy o was, dlatego słowami księdza Twardowskiego składamy najcieplejsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia.
KLASA 6a

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za Wasze piękne kartki i wielkie serca!

 


 

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021

Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 więcej…


 

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Szkoła z Dobrym Klimatem”

Integracja, współpraca i profilaktyka przeciw przemocy i cyberprzemocy – te trzy zagadnienia stanowią klucz prawidłowego rozwoju psychospołecznego młodych ludzi dorastających w XX wieku. 

W obecnej sytuacji walki z pandemią koniecznością staje się przenoszenie pracy, nauki i kontaktów z innymi ludźmi w przestrzeń wirtualną. Warto zatem skoncentrować się na wzmacnianiu więzi klasowych oraz umiejętności komunikacyjnych uczniów, jak również edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

Projekt „Szkoła z Dobrym Klimatem” opiera się na założeniu, że dobry klimat w szkole jest fundamentem, na którym można budować POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA w społecznościach szkolnych. Fundament ten pozwala zmniejszać ryzyko występowania przemocy fizycznej, psychicznej i CYBERPRZEMOCY.

Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic klas IV-VII warszawskich szkół podstawowych, ich rodziców i wychowawców oraz całej społeczności szkolnej. 

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom i jest współfinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa. więcej…

 


 

„Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”

2 grudnia klasa przedszkolna obejrzała spektakl teatralny  „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie” w wykonaniu grupy artystycznej „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia.  W czasie przedstawienia dzieci zostały zaproszone do laboratorium energicznego profesora Wodorka, gdzie dowiedziały się, jak ważne jest  mycie rąk przed jedzeniem, higiena jamy ustnej, dbanie o płuca  i odpowiednie ubieranie się. Poznały zagrożenia ze strony wirusów i bakterii oraz  negatywne skutki lekkomyślności. Okazało się. że prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu: są nimi mydło, szczotka do zębów, czapka i szalik. Nasze  przedszkolaki doskonale je znają i się z nimi już przyjaźnią.


 

Uniwersytet Młodego Badacza

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Młodego Badacza – UMB, to nieodpłatny projekt skierowany specjalnie do młodych odkrywców w wieku 7-11 lat i ich rodziców, mający na celu wsparcie samorozwoju, pasji, talentów, a przede wszystkim poszerzanie praktycznej wiedzy

Moduł Społeczeństwo i Filozofia przybliży dzieciom zagadnienia związane ze współczesnym społeczeństwem, językiem i nowymi technologiami oraz odpowie jak mądrze z nich korzystać.  Człowiek i Środowisko to blok tematyczny o tajemnicach otaczającego nas świata, zdrowiu, czy ekologii.

Zajęcia w ramach modułu Polityka i Człowiek przeprowadzą dzieci przez tematy dotyczące funkcjonowania państwa i polityki. Każdym zajęciom towarzyszyć będą wykłady, warsztaty oraz gry tematyczne, a także materiały do pracy w domu.

Zapraszamy do rejestracji:  https://mlodybadacz.edu.pl/


 

 


 

Accessibility