Aktualności

Cyberprzemoc

Serdecznie zapraszamy na prelekcję z przedstawicielami Policji do Spraw Profilaktyki w dniu zebrania 29.01.2020 o godzinie 17:30.

Tematem spotkania będzie cyberprzemoc, podstawy prawne i jak rodzice mogą zapobiegać temu zjawisku.


Dzień Otwarty Szkoły


Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2020

W roku szkolnym 2019/2020  Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2020 zaplanowana została  od 10 do 21 lutego 2020 r.

Zapisy rozpoczynają się 14 stycznia br. o godzinie 12.00 poprzez stronę internetową:

warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Szczegóły odnośnie akcji dostępne są na stronie:

Biura Edukacji Urzędu Dzielnicy Bielany


Tydzień zdrowego żywienia
Od 18 do 22 listopada w szkole odbył się Tydzień Zdrowego Żywienia. Z tej okazji były organizowane konkursy, wystawy oraz Festiwal Zdrowych Przekąsek.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w tą inicjatywę. Mamy nadzieję, efekty wspólnej inicjatywy będą bardzo OWOCNE.

Świąteczne kartki dla Natalki

Uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca! W Dniu Życzliwości tj. 22.11 klasa 4a wykonała z Panią Magdą Witczymiszyn i Panią Patrycją Siwek kartki z życzeniami dla chorej Natalki. Dziewczynka zmaga się z poważną chorobą- glejakiem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i prawdziwym wzruszeniem wykonały swoje prace.

A o historii Natalki możecie przeczytać   … więcej


Jesteśmy mistrzami!!!

Zdobyliśmy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany miasta stołecznego Warszawy młodzieży w Unihokeju chłopców. Zawody odbyły się w dniach 20-21.11.2019 roku.


Sukces naszych Uczniów!

19 listopada w SZKOLE Podstawowej nr 80 odbyła się Gala Laureatów dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Literackie Bielany”.

Nasi Uczniowie wspaniale zaprezentowali szkołę, przygotowując recytację utworów, których autorami są patroni ulic dzielnicy Bielany.

Występy Uczniów zostały docenione! Pokonali liczną konkurencję, bo aż 9 innych bielańskich szkół.  Eryka Jakubowska z kl. 4a zajęła II miejsce, a Krzyś Drążek – wyróżnienie.

Do występu Uczniów przygotowała ich polonistka – Pani Magda Witczymiszyn.

Serdecznie gratulujemy!


Uroczystość w SP 273

14 listopada nasi uczniowie wzięli udział w obchodach 50 lecia Szkoły Podstawowej nr 273.
Zaprezentowali naszą szkołę w trakcie części artystycznej, potem wszyscy byli zaproszeni na poczęstunek i tort.


Konkurs informatyczny Bóbr

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W dniach 13-14 listopada uczniowie klas IV-VIII zmagali się z zadaniami testowymi. Posługując się komputerem i jego oprogramowaniem  szukali rozwiązania w  różnych sytuacjach  i problemach występujących w codziennej rzeczywistości. Ponadto treść zadań wykorzystywała wiadomości i umiejętności zdobywane na innych  przedmiotach nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.


Bielańskie Dni Dobrego Żywienia
W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 352 w Warszawie nasza szkoła zaprezentowała się podczas Bielańskich Dni Dobrego Żywienia. Na poszczególnych stanowiskach można było spróbować potraw, otrzymać przepis oraz dowiedzieć się o dobrych i ekologicznych praktykach w kuchni.
Stół naszej szkoły pachniał smakołykami z buraka. Nasze uczennice Ania i Paulinka z radością promowały pyszne smakołyki.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu potraw naszemu najlepszemu kucharzowi – Panu Robertowi.